Informace o nás

 

Chovem poměrně vzácného plemene ragdoll se zabýváme od r.2008,kdy jsme si pořídili našeho prvního kocourka Chika.Kdo má doma ragdolla jistě mi dá za pravdu,že je to naprosto úžasné plemeno a svou milou povahou si Vás hned získá.Proto do naší rodinky přibyla v r.2009 ještě kočička Buci a zažádali jsme o chráněný název naší chovné stanice HELION reg.u FIFE. Jsme členy ZO OLOMOUC.

Vybíráme si pro náš chov povahově 100% ragdůllky, abychom zachovali jejich vyjímečnost. Kočičky testujeme na dědičné i infekční onemocnění - HCM, PKD, FeLV, FIV, Chlamydophila spp. Streptococcus canis ,Mycoplasma felis.Chováme v rodiném prostředí, koťátka vyrůstají s pejsky a dětmi. Krmíme kvalitními granulkami Leonardo, ND, Purizony, Taste of the wild , syrovým i vařeným masem , cottage a přidáváme kvalitní konzervy Cosma, Yarrah Bio, Grau, Schmusy, Cosma , Schesyr plus vitamínové doplňky.

Naším cílem je odchovávat zdravá koťátka se 100% ragdollí povahou, plně socializovaná. Kotátka budou pouze s PP ,komplet očkovaná,odčervená, s kupní smlouvou připravená do nových domovů nejdříve ve věku 13týdnů. Netrváme na výstavách, prioritou jsou pro naše odchovy milující majitelé.

Pár rad k výběru koťátka

Ragdoll je velice bezproblémový a komunikativní mazlík, avšak kotě vyrůstající v kleci se nikdy nebude chovat jako typický ragdoll. Je třeba vybírat z testovaných chovů od poctivého chovatele. Koťata by měla být vychovávána v rodinném prostředí, aby získala základní sociální návyky pro život v rodině. Důležité jsou i povahy rodičů, jací jsou, taková budou i koťátka. Proto je důležité znát předky a to lze pouze u kočiček s PP. Kvalitní strava a péče je další nutností. Je dobré si obejít více stanic a udělat si vlastní obrázek a s výběrem koťátka nespěchat. 

Pořízení kočičky s PP je mnohem jistějším krokem. kočka se při dobré péči dožije i 15- 20 let.